Радиодетали

Новости

Університетську клініку відвідав професор Говардського університету (США)

27 листопада 2017 року відбувся візит до Харківського національного медичного університету виконавчого директора Медичного центру сучасної неврологічної допомоги в Стоктоні (США), професора Говардського університету, лікаря-невролога, доктора Мадана Прасада.

 

Доктор Мадан Прасад (Dr. Madan Prasad) виступив з ініціативою відвідати Університетську клініку ХНМУ з метою налагодити плідну співпрацю з метою обміну досвідом та вивчення хвороб нервової системи.

Американський фахівець ознайомився з роботою кафедри неврології №2 ХНМУ, відділень неврології, малоінвазивної хірургії, фізичної реабілітації, Українського центру реабілітації спортсменів та Центру лікування болю Університетської клініки ХНМУ. 

В ході візиту професор Говардського університету провів лекцію «Нове у лікуванні бічного аміотрофічного склерозу» для харківських лікарів.
Бічний аміотрофічний склероз (БАС) – це хвороба рухового мотонейрона (хвороба Лу Геріга, хвороба Шарко), лікування якої практично неможливе на даному етапі розвитку медицини. Захворювання вражає всі соціальні групи суспільства незалежно від місця проживання. В розвинених країнах захворюваність становить 2-5 випадків на 100 тисяч осіб на рік, і спостерігається тенденція до її зростання. Тривалість життя пацієнта з бічним аміотрофічним склерозом не перевищує 5 – 6 років. Існує думка, що спорадичний БАС частіше реєструється у людей з високим інтелектуальним і професійним потенціалом, а також у спортсменів з атлетичною статурою, які серйозно не хворіли протягом свого життя. Ця хвороба наразі мало вивчена, тому сьогодні не існує гарантій одужання пацієнтів з БАС.

Втім, за словами американського фахівця, дослідження цієї хвороби вийшло на новий рівень – науковці краще розуміють природу молекулярних механізмів, що лежать в основі хвороби, що дає надію на розробку нових діагностичних і терапевтичних підходів в лікуванні цього смертоносного захворювання.

Нові лікарські засоби, зареєстровані в США, відкривають новий етап лікування бічного аміотрофічного склерозу, що дає можливість розпочати боротьбу з невиліковним захворюванням і в Україні.

Доктор Прасад поділився інформацією про дослідження американських фахівців, відповів на запитання харківських колег та висловив побажання  розвивати науково-технічне співробітництво з Університетською клінікою ХНМУ, зокрема дистанційну участь в консиліумах та онлайн-конференціях.

Мадан Прасад відзначив, що це його перший візит в Україну, і він приємно вражений відкритістю і теплотою, з якою його зустріли харківські колеги.

 

Секретарь: +38 (057) 7250074,  Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Регистратура: +38 (057) 7250066

 

Учебно-научный медицинский комплекс «Университетская клиника» Харьковского Национального Медицинского Университета